top of page
  • Zdjęcie autoraDomestica

Środa z profilaktyką

KomunikatUprzejmie informujemy, iż Narodowy Fundusz Zdrowia, w celu zmiany postaw i nawyków żywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków, udostępnia bezpłatny portal Diety NFZ, oraz prowadzi cotygodniową akcję „Środa z Profilaktykąpoświęconą profilaktyce chorób i promocji zdrowia.Portal przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zdrowo się odżywiać,

schudnąć lub zmienić nawyki żywieniowe. Przygotowany został, w szczególności, z myślą o pacjentach z chorobami przewlekłymi, dla których dieta jest również jednym z zaleceń lekarskich.
Portal oferuje aktualnie 11 planów żywieniowych w różnych kalorycznościach przygotowanych na zasadach diety DASH. Dieta DASH nie tylko pomaga w walce z nadwagą i otyłością, ale także przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego, zapobiega jego rozwojowi, sprzyja poprawie w przypadku zaburzeń lipidowych, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych.


Znajdują się tam również jadłospisy zapewniające zdrowe, zbilansowane posiłki dla seniorów oraz rodzin z dziećmi i młodzieżą w wieku od 4 do 17 lat.

Na portalu zamieszczone są e-booki terapeutyczne oraz kulinarne z pomysłami na zdrowe sezonowe posiłki, a także filmy edukacyjne zachęcające do świadomych zakupów produktów spożywczych i czytania etykiet tych produktów.

Wszelkie udostępnione materiały są bezpłatne.


Środa z Profilaktyką


Celem akcji jest promowanie badań profilaktycznych, zdrowego stylu życia, prawidłowego żywienia oraz aktywności fizycznej. Każda środa poświęcona jest innym zagadnieniom związanym ze zdrowiem.


Szczegółowo omawiany jest problem zdrowotny, czynniki ryzyka wystąpienia i najważniejsze zalecenia, które warto podjąć, aby ograniczyć ryzyko zachorowania.


Materiały przygotowywane w ramach akcji dostępne są w Salach Obsługi pacjentów OW NFZ, zamieszczane są na stronie Akademii NFZ , na kanale

YouTube Akademii NFZ, na profilach Facebook Akademia NFZ oraz Profilaktyka w Praktyce 16 OW NFZ.


Serdecznie zachęcamy do skorzystania z powyższych materiałów.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
Post: Blog2_Post
bottom of page