top of page
  • Zdjęcie autoraDomestica

Nowe zasady dotyczące szczepień.

Zaktualizowano: 23 gru 2021

Drodzy Rodzice!


Po przerwie wywołanej pandemią powracamy do szczepień i jest to dobra wiadomość. Po rekomendacji Ministerstwa Zdrowia o ponownym dopuszczeniu szczepień w POZ, reorganizujemy pracę Punktu Szczepień i Gabinetu Pediatrycznego na czas wyrównania zaległości w wykonywanych szczepieniach.


Od 21.04.2020 do odwołania, szczepienia będą wykonywane od wtorku do piątku, w godz. 8.30- 10.30 - w każdy dzień umówimy się z 3 rodzicami na wizytę.


W tym czasie w Ośrodku, w części pediatrycznej przebywać będą tylko wezwani na szczepienie, chcemy podkreślić, że wdrażamy nowe zasady: a. odstęp czasowy miedzy zaproszonymi pacjentami wynosi 45 min, b. zaczynamy od najmłodszych dzieci, szczególnie tych, u których wykonany był tylko tele-patronaż, c. wykonujemy maksimum szczepionek na jednej wizycie, aby nie generować niepotrzebnych wizyt.

2 dni przed wizytą zadzwoni do Państwa Pani pielęgniarka Mirosława Lis i umówi się z Państwem na wizytę, podczas tej rozmowy zapyta o stan zdrowia dziecka i jeśli potwierdzicie Państwo dobrostan zdrowotny dziecka to przeprowadzi wywiad dotyczący stanu zdrowia pozostałych domowników. Dopyta o to czy w domu, wraz z dzieckiem przebywa osoba:

  • z infekcją dróg oddechowych o nieustalonej przyczynie,

  • objęta kwarantanną,

  • poddana izolacji w warunkach domowych,

  • dopyta czy ktoś z rodziny pracuje za granicą i kontaktował się ostatnio z rodziną albo pracuje w transporcie i wyjeżdża za granicę, np. tata - kierowca TIR-a.

Poda informację o tym, jak będzie przebiegać wizyta szczepienna oraz poinformuje o odmiennościach od dotychczasowych naszych spotkań, m.in. o tym, że personel będzie podczas wizyty ubrany w maseczki, rękawiczki i przyłbicę, po to by chronić naszych najmłodszych podopiecznych.


W gabinecie lekarskim, wizyta będzie maksymalnie skrócona, wywiad lekarski zbierzemy przez telefon, także poprosimy o przygotowanie wszelkich pytań na tę rozmowę z lekarzem.

Pani doktor Magdalena Bieda będzie do Państwa dzwonić z nr: 601951552, w dniu poprzedzającym szczepienia, aby zebrać wywiad, porozmawiać o wszelkich dylematach, pytaniach i rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie bójcie się zadawać pytań, chcemy, żebyście czuli się bezpieczni i dobrze poinformowani.


Jeśli okaże się, że wizyta może dojść do skutku mamy do Państwa kilka próśb: 1. Prosimy o zgłoszenie się o ściśle wyznaczonej godzinie, w przypadku spóźnienia wizyta przepada.

2. Pamiętajcie też Państwo, że w obecnej sytuacji, drzwi przychodni są zamknięte i należy zapukać lub zadzwonić, abyście zostali wpuszczeni do środka.

3. Na szczepienie z dzieckiem wchodzi tylko 1 opiekun, ma on/ona mieć zasłonięte usta i nos maseczką lub w razie braku maseczki chustką.

4. Prosimy o ograniczenie przedmiotów wnoszonych do Przychodni do niezbędnego minimum.

5. Prosimy o kontakt po szczepieniu, jeśli tylko zaniepokoi Was cokolwiek w zachowaniu waszego maleństwa (jeśli to możliwe należy wykonać zdjęcia, nagrać filmik i wysłać do lekarza na podany wyżej numer – 601 95 15 52). Oprócz szczepień obowiązkowych, które zgodnie z PSO powinny być wykonane do 24 miesiąca życia będziemy też wykonywać szczepienia: 1. Osób z chorobami przewlekłymi, dla których istnieją szczególne wskazania zdrowotne do szczepień; 2. Osób ze wskazaniem do szczepień poekspozycyjnych przeciw wściekliźnie, tężcowi, odrze, ospie wietrznej, WZW typu b, według wskazań medycznych we wszystkich grupach wieku; 3. Osób dla których realizacja innych szczepień ochronnych wynika z Charakterystyki Produktu Leczniczego.

Przypominamy, ze w naszym Ośrodku mogą Państwo zaszczepić się na szczepienia obecnie szczególnie rekomendowane, tj.:

1. Przeciwko pneumokokom oraz grypie w grupach ryzyka dorosłych, w tym osób po 60 roku życia i przewlekle chorych, ponieważ przewlekłe choroby płuc, układu krążenia,nowotwory, cukrzyca, niewydolność nerek i zaburzenia odporności sprzyjają zachorowaniom na zapalenie płuc, 2. Przeciwko krztuścowi u kobiet w ciąży.

Są to szczepienia odpłatne. Prosimy o kontakt telefoniczny 62 78 431 20 wyjaśnimy wszelkie aspekty dotyczące w/w szczepień i ich realizacji.
Szczepienia na Grypę rozpoczynamy jesienią 2020.

251 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
Post: Blog2_Post
bottom of page