top of page
  • Zdjęcie autoraDomestica

Statystyki szczepień w naszym POZ.

Szanowni Państwo,

Przygotowaliśmy dla Was garść statystyk odnośnie szczepień w naszej społeczności.Pod koniec stycznia rozpoczęliśmy naszą akcję i zaszczepiliśmy 30 osób, w lutym 180 osób, w marcu 325, natomiast w kwietniu do dziś 170, co daje nam łączną sumę 705 wykonanych szczepień w naszym Ośrodku.


Rozkładając wszystko na ilość osób i liczbę dawek - 330 osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki Comirnaty, firmy Pfaizer, z tego 210 osób również drugą, pozostałe 120 osób oczekuje na zaszczepienie. 165 osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca i oczekuje na drugą dawkę.

Biorąc pod uwagę wiek zaszczepionych przez nas Pacjentów, statystyki prezentują się następująco:

  • wśród populacji 80+ mamy zaszczepionych 110 osób,

  • 70-79 lat - 248 osób,

  • 60-69 lat - 137 osób.


Co ciekawe w całym powiecie wykonano już łącznie 6669 szczepień, co daje statystycznie 666.9 szczepień wykonanych do dnia dzisiejszego na jeden punkt szczepienny w powiecie, a więc nieco wyprzedzamy średnią powiatu. Warto podkreślić, że szpital węzłowy szczepił jednego dnia nawet 100 osób, podbijając statystyki szczepień z powiatu.


Ponadto w tym tygodniu zaplanowaliśmy 200 szczepień,

  • 30 drugą dawką Pfaizerem,

  • 120 pierwszą dawką Pfaizerem,

  • 50 pierwszą dawką AstraZenecą.


Uważamy, że szczepienia idą sprawnie i jesteśmy zadowoleni z ich przebiegu, mimo, że wymagają znacznego zaangażowania ze strony naszego personelu. Pragniemy nadmienić, że jak dotąd nie zutylizowaliśmy, ani jednej dawki szczepionki. Dziękujemy za sprawną współpracę, bo gdy ktoś się nie zjawi dzwonimy do Was przyśpieszając szczepienie.


Dane o ilości szczepień pochodzą z naszej bazy oraz rządowej strony gov.pl .

147 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
Post: Blog2_Post
bottom of page